CPCONGRES-HOQUEI Esports Barcelona Barcelona

CPCONGRES-HOQUEI :: Notícies

01/08/2017

La majoria dels 25 equips del CP Congrés-La Sagrera Es Mou ja saben els seus rivals

El sènior de Nacional Catalana, que estrenarà format i playoff, estarà al grup B amb el Tona, el Capellades, el Caldes, el Folgueroles, el GEiEG, el Vila-seca i l’Igualada

21 dels 25 equips que el CP Congrés-La Sagrera Es Mou tindrà en competició la temporada 2017-18 ja coneixen els seus rivals després del sorteig que la setmana passada es va fer a la seu de la Federació Catalana de Patinatge. Només els dos equips de Veterans, que encara no tenen calendari, i el Prebenjamí i el d’Escola que jugaran a les lligues del Consell de l’Esport Escolar de Barcelona, no coneixen a hores d’ara quins seran els seus rivals.

El primer equip sènior, que per catorzena temporada consecutiva jugarà a Primera Nacional Catalana, estarà al grup B de la primera fase de la categoria, que estrenarà sistema de competició, juntament amb el Tona, el Capellades, el Caldes i el Folgueroles, que ja hi eren el curs passat i serà el primer rival el cap de setmana de 17 de setembre; el GEiEG, que va baixar de Primera Estatal, i el Vila-seca i l’Igualada, que van pujar de Primera Catalana. El grup A, per la seva banda, el formaran  el Noia, el Sentmenat, el Piera, el Lleida Llista, l’Olot, el Barça, el Manlleu i l’Arenys Munt.

Amb el nou sistema de competició, l’objectiu de l’equip serà classificar-se entre els quatre primers per jugar en el grup dels vuit millors a la segona fase i buscar una bona situació de cara als play-off que s’introduiran per primera vegada.

Pel que fa als altres dos equips sèniors, el Primera Catalana estarà al grup A i els seus rivals seran Ripoll, Mataró, Mollet, Ripollet, Barça, Taradell, SHUM, Palafrugell, Voltregà, Vic, Jonquerenc, Sant Feliu, GEiEG i Roda, mentre el de Segona Catalana també estarà al grup A de la seva categoría amb Barcino, Barberà, La Salle Bonanova, Sentmenat, Ripollet, Jesús Maria i Josep, Santa Perpètua, Cerdanyola, Horta, Martinenc A i Martinenc B com a rivals.

Aquests seran tots els rivals

Nacional Catalana: Grup B (Tona, Capellades, Caldes, Folgueroles, GEiEG, Vila-seca, Igualada)
Primera Catalana: Grup A (Ripoll, Mataró, Mollet, Ripollet, Barça, Taradell, SHUM, Palafrugell, Voltregà, Vic, Jonquerenc, Sant Feliu, GEiEG, Roda)
Segona Catalana: Grup A (Barcino, Barberà, La Salle Bonanova, Sentmenat, Ripollet, JMJ, Santa Perpètua, Cerdanyola, Horta, Martinenc A, Martinenc B)
Júnior: Grup 10 (Sentmenat, Horta, Bigues i Riells, Sant Feliu)
Juvenil A: Grup 15 (Sant Feliu B, Vic B, Vilafranca B, Senmenat A)
Juvenil B: Grup 17 (Ripollet, Sant Just B, Molins de Rei, Barberà A, Horta B)
Infantil A: Grup 22 (Vic A, Sant Cugat B, Mataró B, Roda)
Infantil B: Grup 6 (Igualada A, Sant Cugat C, Cerdanyola B, Barça)
Infantil C: Grup 17 (Martinenc B, Tona, Caldes C, Bigues i Riells)
Aleví A: Grup 10 (La Salle Bonanova, Vilassar A, Cerdanyola C, Sant Just)
Aleví B: Grup 26 (CEH Sabadell, Ribes, Sferic, Horta B)
Aleví C: Grup 22 (Cerdanyola A, Torrelles B, Sant Josep SS B, JMJ A)
Mini-Fem: Grup 3 (Barberà, Palau Plegamans C)
Benjamí A: Grup 14 (Corbera B, Horta C, JMJ, Martinenc B)
Benjamí B: Grup 9 (Arenys Mar B, Barberà B, Cerdanyola B, Ripollet)
Benjamí C: Grup 12 (Vilanova A, Horta B, Ribes, Sant Just A, Cornellà)
Prebenjamí A: Grup 15 (Sitges, Cubelles B, Jesuïtes Sarrià B, Horta C, Claret)
Prebenjamí B: Grup 13 (Laietà, CPI La Sagrera, Vilanova A, Barcino, Sant Just A)
Prebenjamí C: Grup 14 (JMJ A, Horta B, Ribes, Martinenc B, Prat)
Iniciació A: Grup 8 (Vilanova C, JMJ, Barcino, CPI La Sagrera A, Horta B)
Iniciació B: Grup 9 (Vilanova A, Maristes St Joan, CPI La Sagrera B, Prat, St Josep Badalona)